biznes

Markowe samochody – kupisz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie dawno temu były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje luksusowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad bogactwem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów wytwornych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej technology przedstawiamy takie przypadki.

Przetargi aut wykwintnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wozy najświeższej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              technology

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *